Činnosti mládeže o odpuštění

Přehled

Vyučování konceptu, jako je odpuštění mládeži, může být náročné. “Pusť se hněvu” a “pohybu vpřed” jsou abstraktní myšlenky pro děti, když nemají zkušenosti s reálným životem, které se k nim mohou připojit. Děti se však musí naučit důležité životní dovednosti odpouštět druhým, protože držení se k nespokojenostim vám oživí vaši vitalitu a váš soucit. Zvažte využití praktických aktivit, které představují předmět odpuštění mladým lidem. Umění a řemesla, hraní her a žurnálování jsou kreativní způsoby, jak pomoci dětem identifikovat jejich pocity. Dávají mladým lidem také konkrétní představu o tom, jak by odpuštění mohlo vypadat jako při řešení bolestivé zkušenosti.

Skoky a hraní rolí

Malé děti se často těší předstírání a hraní rolí je zábavným způsobem, jak jim zavést odpuštění. Webová stránka Humanity Quest navrhuje, abyste napsali seznam scénářů a vystupovali s jejím dítětem. Dej mu šanci na roli – hrát obě strany odpuštění. Představte například situaci, kdy přítel zlomil vaši mládí hračku a prozkoumal pocity související s touto situací. Pomozte vašemu dítěti přemýšlet o tom, jak se jeho přítel může cítit jako člověk, který potřebuje milosrdenství a odpuštění, a poskytne několik různých frází, které by mohl použít k předání odpuštění – “Je to v pořádku, odpuštěním vás.” Nebo “vím, že to byla nehoda. Je to v pořádku.” Role-playing je dobrý způsob, jak se připravit na různé situace.

Koláže

Vytváření koláže je další aktivitou, kterou můžete využít k tomu, abyste své děti naučili jako hlavní odpuštění, podle webové stránky Humanity Quest. Dejte dítěti velký list papíru, pastelky, markery, nůžky, lepidlo a zásobník starých časopisů nebo novin. Vyjměte společně výběr sortimentu obrázků. Nechte ji vystřihnout fotografie, které představují různé emoce, včetně hněvu, smutku, rozpaků a strachu, a označte je. Vysvětlete jí, jak vypadá člověk, když je zraněná nebo rozrušená. Dále ji nechte vystřihnout obrázky, které představují štěstí, mír, spokojenost a radost. Umístěte je vedle první sady obrázků jako příklady toho, jak lidé mohou vypadat, když jsou schopni odpustit.

Časopisy

Dalším dobrým nástrojem pro výuku odpuštění je deník. Toto cvičení může být prospěšné pro starší děti, ale je užitečné i pro malé děti. Dejte svému dítěti notebook, aby zaznamenal zážitky, které měl k dispozici, aby vám bylo odpuštěno. Povzbuzujte ho, aby byl co nejpřesnější, když popisuje událost, jak se s ním v té době cítil a jak se o něm cítí. Je snazší uvolnit špatné pocity, jakmile je konfrontujete. Psychologové se odvolávají na tento proces zaznamenávání vašich pocitů na papír jako “duševní čištění”. Pocity, které zůstaly nepotvrzené, mají potenciál potírat. Časopis je dobrý způsob, jak prozkoumat své emoce, aniž byste se obávali úsudku nebo důsledků.