Jóga představuje pro vysoký krevní tlak

Přehled

Existují dva různé tábory, pokud jde o jógu a vysoký krevní tlak. Jeden tábor je přesvědčen, že jóga snižuje vysoký krevní tlak a druhý souhlasí s tím, že zatímco některé postupy a póze v rámci jógy mohou snížit hypertenzi, měli byste se držet od obrácených póz jako je Headstand. Nejbezpečnější cesta k léčbě, pokud máte vysoký krevní tlak, který je léčen léky, je požádat svého lékaře o svůj názor na inverze. A pokud máte neléčený vysoký krevní tlak, nikdy se nepokoušejte zcela obrácené pózy.

Cat Pose

Kočičí póza vyžaduje, abyste koordinovali svůj pohyb dechem v tekutém pohybu. Přestože póza nesmí snížit vysoký krevní tlak, je obecně zcela bezpečná u pacientů s hypertenzí, neboť nevytváří stres na tělo a udržuje srdce zvýšené. Postavte se na všechny čtyři. Kolejte kolena přímo pod boky, zatímco ruce by měly ležet přímo pod rameny. Roztáhněte prsty na zem a zplošťujte záda oči, které se dívají na zem. Dýchaj hluboce. Při výdechu zastrčte ramena a ocasní kost k zemi, zatímco vyklenutí středního záda jako kočka. Držte pózu asi 10 sekund, než se vrátíte do neutrální polohy. Kočičí póza protahuje páteř a uvolňuje stres v oblasti břicha a ramen.

Stojan roztáhl nohu dopředu

Na rozdíl od tradičního dopředného záhybu tato modifikovaná pozice nevyžaduje extrémní zatáčky v pase. Začněte tím, že umístíte nohy o čtyři stopy od sebe, prsty směřující vpřed. Umístěte ruce do modlitební polohy a jemně položte na hruď. Pomalu se ohýbejte dopředu u kyčle a snižte trup, dokud není paralelní s podlahou. V této poloze byste měli v pase zhruba úhel 90 stupňů. Jakmile je na místě, mírně natáhněte krk a prodlužte záda. Pokud máte vysoký krevní tlak, nepohybujte se přes tuto 90-stupňovou polohu. Když je to správně provedeno, pomáhá roztahovat páteř a záda nohou.

Corpse Pose

Jóga Corpse póza je považována za restorativní, je často používána na konci jógy pro konečnou relaxaci. Relaxační cvičení pomáhají snižovat krevní tlak, snižují stres a snižují napětí svalů. Lehněte si na záda na polstrovanou rohož jógy s nohama prodlouženou. Umístěte stehna, kolena a nohy do stran. Odložte paže na své boky dlaněmi nahoru. Zmírněte svaly v obličeji a zavřete oči. Zaměřte se na uvolnění každého svalu ve vašem těle. Jakmile se vaše tělo zcela uvolní, zaměří se na uklidnění vaší mysli. Držte pózu po dobu pěti až 10 minut.

Dýchání a relaxace

Některé jógové dýchací techniky vás naučí dýchat úplně a rovnoměrně. Přínosem pro řízené hluboké dýchání je, že může snížit váš krevní tlak. Není to jen dýchání, je to skutečnost, že hluboké dýchání zmírňuje úzkost a zpomaluje srdeční frekvenci, všechny dobré věci, když máte vysoký krevní tlak. Pro Alternate Nostril Breath si sedněte na podlaze ve volné příčné póze s rovným zadem. Zavřete pravou nosní dírku pravým palcem. Vdechněte levou nosní dírkou. Zavřete levou nosní dírku pravým rukávem a otevřete pravou nosní dírku. Vdechněte pravou nosní dírkou a vydechujte pravou nosní dírkou. Uvolněte levou nosní dírku, uzavřete pravou nosní dírku a vdechujte levou. Vydechněte levou nosní dírkou a pokračujte střídavě tímto způsobem, dokud neukončíte 10 plných kol.