Jóga představuje pro zácpu

Přehled

Pokud se cítíte stísněná a nafoukaná, může vám pomoci cvičit jógu – zvláště jisté pózy. Studie z roku 2006 provedená University of British Columbia zjistila, že adolescenti s syndromem dráždivého střeva byli lépe schopni zvládnout symptomy a snížit stres po sledování programu jógy. Kromě toho vám jóga učí, jak se lépe spojit s tělem, což může být užitečné při rozhodování o dietě a životním stylu, které mohou ovlivnit trávení.

Half-Plough: Ardha Halasana

Polopráta, podlahová póza, vyžaduje jógu. Ležte na zádech, držte nohy spolu a ruce na boku, dlaně dolů. Když vdechujete, zatlačte dlaně dolů a pomalu zvedněte pravou nohu tak vysoko, jak jen můžete. Při vydechování přiveďte nohu dolů. Opakujte s levou nohou.

Triangle: Trikonasana

Proveďte tento stojan bosí na stabilním povrchu. Umístěte nohy do širokého postoje, vdechujte a přiložte ruce přímo k vašim stranám. Vydechněte a ohněte doprava, dokud se vaše pravé prsty nedotknou podlahy za pravou nohou. Vaše paže musí být ve svislé čáře a tvář by měla být otočená nahoru. Vdechněte se a vraťte se na místo, pak opakujte na levé straně.

Odlehčení větru: Pavanamuktasana

Tento příhodně pojmenovaný póza pomáhá přebytku plynu vystupovat z těla a táhne záda. Lehněte si na zádech s nataženými nohama. Během výdechu ohněte pravou nohu a přiveďte ji k žaludku a držte ji oběma rukama. Vdechujte a zvedněte bradu směrem ke kolennímu kloubu. Vraťte se do výchozí polohy a potom opakujte levou nohu.

Dětské Pose

Vedle trojúhelníku, poloplouku a větru se uvolňuje další pozice, které zahrnují ohýbání a zkroucení pomáhají stlačit břicho uvolnit plyn z těla a podporovat trávení. Jednou z hlavních ohýbacích póz je Child’s Pose: sedět na nohou s koleny směřujícími dopředu, pak vydechovat a ohýbat se v pase a položit trup mezi stehna.

Jógový žurnál doporučuje tuto pózu pro žaludeční problémy, je to hip-otvírací póza, která může energizovat panvovou a břišní oblast. Sedněte si na rohoži spolu s nohama a kolenami otevřete, pak pomalu spusťte záda k podlaze. Podložte oblast pod boky v případě potřeby s polštářem. Držte jednu až pět minut a pak se vraťte na sedící místo.

Skloněný spojený úhelník: Supta Baddha Konasana