Jóga se rozšiřuje o bolest dolní části zad

Přehled

Skolióza nebo zakřivení páteře může způsobit bolesti dolní části zad a potíže s dýcháním. Jógové fyzické postoje, nazývané asanas, posilují a protahují vaše svaly, které podporují vaši páteř. Techniky dýchání, nazývané pranayama, zajišťují, že plně dýcháte, když uvolníte napětí a uvolníte se. Obraťte se na svého lékaře dříve, než začnete novou praxi, a dejte mu vědět o jakékoliv bolesti, kterou prožíváte.

Dýchat

Praxe ujjayi dech, nebo vítězný dech. To vám pomůže soustředit se, uklidnit nervový systém a udržet váš dech tekoucí volně. Začněte tím, že řekne slovo “ha.” Pak to řekněte ústy. Všimněte si, kde zvuk pochází z krku. Nyní vytvořte tento zvuk, jak vdechujete a vydechujete. Použijte ujjayi dech během své praxe a kdykoliv potřebujete odpočinout.

Uvolněte páteř

Kočka / kráva představuje k otevření páteře a uvolnění napětí. Začněte na ruce a kolena s prsty uchycenými pod. Jak vydechujete, zakřivte hřbet nahoru do tvaru “C” a podívejte se zpátky k nohám pro kočičku. Když vdechujete, podívejte se rovně a zvedněte sedačku směrem vzhůru. Opakujte ještě devětkrát, přizpůsobte své pohyby dechu.

Najděte centrum

Stát v tadasanu, nebo horská póza. Umístěte nohy do boků a oddechujte ruce po stranách. Aktivujte a posilujte svaly v nohách tím, že zvednete prsty a rozšiřujete je široce. Přiveďte své vnitřní stehna zpátky a od sebe a sejměte ocasní kosti dolů, když vytáhnete pupík směrem k vaší páteři a prodlužujete boky těla. Vdechujte a zvedněte ruce nad hlavou. Uvolněte ramena dolů. Závit prsty dohromady a otočte dlaně vzhůru.

Prodlužte páteř

Umístěte palce na stěnu na výšku ramen. Projděte nohy zpátky, takže jsou přímo pod boky a vaše tělo je ve tvaru “L” vzhůru nohama. Držte hlavu mezi náručí. Přiveďte své vnitřní stehna zpět a sejměte kostru. Prodlužte páteř směrem ke zdi a posuňte ramena dolů po zádech. Udržujte pupku zvednutý a vdechujte do zadního těla. Držte tuto pózu několik dechů.

Vytvořte dětskou pózu tím, že klečíte na podlaze spolu s nohama a kolenami od sebe. Sedněte si na nohy a udržujte svou pánev zakořeněnou dolů, jak prodlužujete páteř, ohnout se a položte své čelo na zem. Roztáhněte ruce nad hlavou a položte prsty na podlahu. Přineste základnu vašich lopatek směrem k sobě, abyste otevřeli hruď. Zaměřte se na dech a držte tuto pózu po dobu tří až pěti minut.

Odpočinout si