Jógové pozice dobré pro migrény

Přehled

Jóga může pomoci snížit frekvenci migrény. Migrény jsou bolestivé, chronické bolesti hlavy, které mohou trvat od několika hodin do několika dní. Migrénové příčiny se liší podle jednotlivce, ale u některých může být stres spouštěcí. Jóga je nejúčinnější jako preventivní opatření, protože pohyb, zvláště inverze, může zhoršit migrény. Během migrény nejlépe představují restabilitní póze, které tělu umožňují odpočívat a ztišit mysl. Všechny obnovené pózy mohou být provedeny na posteli nebo na podlaze.

Preventivní póza – ohyb vpřed s širokými nohama

Postavte se nohama o jednu nohu od sebe. Ohnout před boky a položte dlaně na podlahu. Odložte vrchol hlavy na podlahu a uvolněte se do pozice. Pokud se nemůžete dostat na podlahu, můžete si odpočinout hlavu na židli nebo si ohnout kolena, abyste pomohli roztažení. Držte pózu po dobu 10 až 20 sekund.

Preventivní póza – pes směřující dolů

Začněte na ruce a kolena, ruce přímo pod rameny. Zvedněte boky směrem ke stropu tak, aby vaše tělo vytvořilo obrácenou V. Stiskněte obě paty a dlaně vašich rukou do podlahy. Držte pózu po dobu 10 až 20 sekund, pak uvolněte zpět do rukou a kolen. V případě potřeby opakujte.

Preventivní póza – rozšířená štěňátka

Začněte na ruce a kolena a roztáhněte ruce dopředu a spusťte dolů na podlahu. Vaše boky by měly být ve vzduchu a měl by být malý oblouk v zádech. Držte pózu po dobu 10 až 20 sekund, pak uvolněte zpět do rukou a kolen. V případě potřeby opakujte.

Restorative Pose – Nohy po zdi

Ležejte na své straně, asi 5 centimetrů od stěny, přičemž boky směřují ke zdi. Obraťte se na záda a natahujte nohy nahoru. Měli byste být schopni se uvolnit a nechat nohy zůstat bez vynaložení úsilí. Pokud tomu tak není, upravte svou polohu, dokud vaše nohy nezůstanou na svém místě. V případě potřeby podepřete krk polštářem nebo stackem dvě složené přikrývky pod dolní část zad. Zastavte paže na bok nebo na břicho. Zakryjte oči chladným kompresorem nebo polštářem na oči. Oddejte se do póze po dobu až 10 minut. Uvolněte se, přitiskněte se k sobě a posaďte se.

Posaďte se nohama a přiložte chodidla k nohám, čímž vytvoříte tvar nohou s kosočtvercem. Pokud je úsek příliš silný, podpírejte kolena s polštáři. Lehněte si a položte si ruce na břicho. Zakryjte oči chladným kompresorem nebo polštářem na oči. V případě potřeby podepřete krk a dolní část zadní polštáře. Oddejte se do póze po dobu až 10 minut.

Lehněte si na zádech s nohama prodlouženou a rukama uklidněte po stranách. V případě potřeby podepřete dolní část zad a krk polštáři. Zakryjte oči chladným kompresorem nebo polštářem na oči. Oddejte se do póze po dobu až 10 minut.

Restorative Pose – Lehký úhel sklonu

Restorative Pose – Corpse Pose