Jogurtové značky obsahující probiotika

Přehled

Probiotika jsou “dobré” bakteriální kmeny, které prospívají zdraví člověka, podle American Gastroenterological Association. Konzumace probiotik pravidelně pomáhá při trávení a poskytuje úroveň ochrany před škodlivými bakteriemi. Nejvíce dostupný způsob konzumace této bakterie je prostřednictvím jogurtu, který obsahuje živé organismy. Většina značek jogurtu ve Spojených státech obsahuje probiotika, ale organismy musí být přidány po tepelném zpracování, proto zkontrolujte štítek, abyste si byli jisti. Pokud uvádějí “živé a aktivní kultury”, jogurt má probiotika.

Activia

Aktiva je k dispozici v různých příchutích, včetně jahod, smíšených bobulí, vanilky, třešní a slivky, podle výrobce Dannon. Obsahuje také zdravou rozmanitost probiotik včetně Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus a Bifidobacterium lactis – specializovanou probiotickou kulturou specifickou pro trávení a pravidelnost. Podle studie publikované v červenci 2006 vydání “Aplikovaná a environmentální mikrobiologie”, kterou provedla Marina Eli, L. bulgaricus a S. thermophilus přežili cestami zažívacího traktu a přisoudili jim zvýšené pravidelnosti a trávení. Dannon poznamenává, že v každém 4-oz. Servírování jogurtu získá spotřebitel miliardy živých kultur.

Yoplait Original

Yoplait Original obsahuje klinicky prokázané probiotické kultury, stejně jako vápník a vitamíny A a D, podle výrobce. Yoplait Original má několik kultur, ale uvádí jako primární organismus Lactobacillus acidophilus. Toto je nejběžněji používaný probiotikum, podle zdravotnického centra Univerzity Marylandu. Pomáhá tvořit látky, které dělají vaše střeva “nepřátelský” vůči špatným bakteriím, které vás mohou zhoršit. Lactobacillus acidophilus může zabránit průjem, zlepšit toleranci laktózy a léčit zánětlivé onemocnění střev. Každá porce Yoplait Original má asi 170 kalorií. Je k dispozici ve více než 20 různých příchutích.

Stonyfield

Jogurt Stonyfield je certifikován jako organický, což znamená, že výrobce nepoužívá žádná antibiotika, pesticidy, herbicidy ani chemické prostředky, aby získal svůj produkt v souladu s americkými standardy pro potravinářské a lékové předpisy o ekologickém označování. Stonyfield má exkluzivní šest živých kulturních směsí probiotik, které zahrnují Streptococcus thermophilus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus acidophilus, Bifidus, Lactobacillus casei a Lactobacillus. Jako součást rodiny Lactobacillus pomáha L. acidophilus, L. casei a L. rhamnosus při regulaci zažívacího traktu. Stonyfield jogurt je dostupný v různých příchutích, včetně francouzské vanilky, jahodového jablka, maliny, klíčového vápna a broskev, mimo jiné.