Masti z oxidu zinečnatého

Akné

Masť z oxidu zinečnatého může zmírnit řadu mírných kožních stavů, jako je vyrážka plenky, pupínky a drobné popáleniny, včetně spáleniny sluncem. Oxid zinečnatý působí jako kožní bariéra k prevenci a léčení podráždění pokožky. Používá se v různých kožních krémách a mascích. Uživatelé obecně používají velkoryse množství masti z oxidu zinečnatého, aby zcela pokryly oblast léčby.

Plenka vyrážka

Masť z oxidu zinečnatého může zabránit akné a léčit stávající pupínky. Národní instituty zdraví hlásí, že jak topický, tak ústní zinek se jeví jako bezpečná a účinná léčba akné. Zineková masť může být nejlepší pro tento běžný stav kůže, pokud se používá v kombinaci s topickým antibiotickým erytromycinem (UMMC).

Melasma

Léčitelé obvykle léčí plenu vyrážku s masti z oxidu zinečnatého. To se obecně aplikuje při každé změně plenky pro optimální účinnost. Udržování plochy pleny čisté a umožnění úplné vyschnutí pokožky před použitím masti z oxidu zinečnatého může pomoci minimalizovat závažnost vyrážky plenky.

Drobné kožní podráždění

Masť z oxidu zinečnatého může zmírnit příznaky melasma, podle americké akademie dermatologie. Melasma je běžný stav kůže, který způsobuje na obličeji načervenalé skvrny, zejména na nos, tváře, horní rty a čelo brady. Asi 90 procent případů melasma se vyskytuje u žen. Nejvíce se vyskytuje u lidí s tmavšími pokožkami.

Ochrana před sluncem

Malé podráždění kůže, jako jsou řezy, popáleniny, zbytky a jedovaté břečťany, často těží z protizánětlivých vlastností obsažených v masti z oxidu zinečnatého. Na postiženou kůži lze aplikovat tenkou vrstvu oxidu zinečnatého tak často, jak je zapotřebí k ulehčení podráždění a podpoře hojení.

Masť z oxidu zinečnatého nabízí ochranu před ultrafialovými paprsky slunce. Je to jediný opalovací krém schválený FDA pro použití na děti do šesti měsíců věku, podle Healthy Child.com.

Ochranné účinky masti z oxidu zinečnatého na kůži z něj dělají jednu z nejlepších léčivých přípravků na hemeroidy, podle Cigna.com. Hemoroidy jsou opuchlé žíly v análním kanálu, které jsou způsobeny nadměrným tlakem v pánvi a Rektální oblast. Hemoroidy obvykle nejsou závažné, ale mohou způsobit výrazné nepohodlí.

Hemoroidy