Mládí fotbalové kondiční cvičení

Přehled

Zatímco obecně nejlepší výcvik pro fotbal je fotbal, specifické kondicionační aktivity mohou pomoci zlepšit fyzické dovednosti hráčů. Čím více hráčů mladých utrácí v kondiční práci, tím více bude mít potřebnou sílu, aby se vyhnuli výzvě na fotbalovém hřišti.

Shuttle běží

Pohyb ve fotbale vyžaduje rychlost, agilitu, zrychlení, zpomalení a vícesměrové běhání. Shuttle běží jako kondicionační nástroj vyžadují použití pěti kuželů nastavených 10 yardů od sebe. Přesměrujte hráče, aby běhali z kužele jeden až dva a pak zpět na jeden co nejrychleji. To se opakuje od jednoho do tří, jednoho až čtyř a jednoho až pěti. Pro variantu mohou hráči běžet dozadu nebo bokem.

Míč skoky

Fotbal vyžaduje silné jádro a silné nohy. Chcete-li tyto oblasti upravit, umístěte míč nebo kužel na zem a nechte přehrávač stát vedle míče. Instruujte hráče, aby si udrželi nohy a kolena spolu při skoku nad míčem přistát na opačné straně. Rychle přeskočte zpět do výchozí pozice. Hráči by se měli opakovat po dobu 30 až 60 sekund.

Squat Jumps

Chcete-li zvýšit výkon v nohou fotbalového hráče, nechte hráče stát vysoko se svými nohami postavenými pod boky. Přímý hráči, kteří ohýbají kolena do přikázání, přicházejí za těla za ruce a okamžitě vyskočí nahoru a dopředu. Jakmile přistoupí, měli by minimalizovat kontakt se zemí a znovu skákat. To může být dokončeno po celé šířce pole.

Kliky

Tradiční kliky pomáhají vyvinout sílu jádra a horní části těla. Sportovci by měli pokleknout na zemi s rukama pod rameny. Pokud mají sílu, instruují hráče, aby narovnali nohy a tlačili prsty do země, jinak by měli zůstat na kolenou. Při vdechnutí si hráči ohýbají lokty a snižují hrudník směrem k zemi. Pomocí výdechu se hráči vyrovnají ruce, které se vracejí do výchozí pozice. To lze opakovat na základě komfortu hráčů.

Trénink okruhu nebo intervalu používá kombinaci pohybových a silových cvičení. Sportovci střídají rychlostní vrtačku s pevným vrtákem v různých přírůstcích času, například dvě minuty kyvadlové jízdy a dvě minuty klouzání. To může být opakováno nebo následuje další seskupení, jako například kyvadlové výkyvy a míčové seskoky.

Kruhový trénink