Nealkoholické nealkoholické nápoje

Přehled

Nízkokalorické nealkoholické nápoje se objevily ve Spojených státech jako marketingové kolo na odrůdách sody podle knihy “Coca-Globalizace” od Roberta Fostera. Nealkoholické nealkoholické nápoje neobsahují žádný cukr, místo toho používají alternativní nulové kalorické sladidla k udržení chuti. K dispozici je několik těchto nealkoholických nápojů.

Pepsi Max

Pepsi Max je bezkreόvý 0-kalorický nealkoholický nápoj, který byl nejprve k dispozici v roce 2007, podle Joe Collier ve svém článku “Pepsi Chief předpovídá náročný rok”, zveřejněný v Atlanta Journal-Constitution. Kromě toho, že je 0-kalorický, neobsahuje také sacharidy a má infuzi na ženšen, Alex Lluch ve své knize “Kompletní kalorický, tukový a uhlový čítač” říká, že Pepsi Max obsahuje pouze 25 mg sodíku Na 8-oz. porce. Jeho sladidlem je aspartam, který má v potravinářském průmyslu kontroverzní přítomnost. Americká rakovinová společnost uvádí, že žádné důkazy ani odkazy nejsou prokázány, že by zahrnovaly aspartam jako látku způsobující rakovinu. Mezi další přísady patří sýtená voda, kyselina fosforečná, kyselina citronová a další příchutě a konzervační látky.

Coca-Cola nula

Podobně jako Pepsi Max, Coca-Cola Zero je 0-kalorický nealkoholický nápoj dostupný v USA. Obsahuje 40 mg sodíku na 12-oz. Velikost porce a bez cukru, tuku, sacharidů, cholesterolu, draslíku nebo vitamínů, podle Llucha. Má různé složky v závislosti na regionu, ale všechny používají aspartam jako sladidlo. V USA jsou složkami citrát a benzoát draselný, sýtená voda, karamelová barviva, přírodní příchutě, kofein, acesulfam draselný a kyselina fosforečná, zprávy Lluch.

Sprite Zero

Sprite Zero je produkt společnosti Coca-Cola, která rovněž distribuuje Coca-Cola nula. Není to tmavá odrůda sódy, ale místo toho má citrónovou vápno. Podle společnosti Lluch obsahuje Sprite Zero 65 mg sodíku a 75 mg aspartamu na 8 oz. porce. Podle Barryho Vackera ve své knize “Zero Conditions”, velká část úspěchu produktů Coca-Cola nula je zčásti způsobena jejich marketingovými kampaněmi pro ty, kteří jsou na vědomí váhy a kalorií. Nicméně, říká Vacker, použití umělého sladidla aspartam poškozuje odvolání.