Nežádoucí účinky yohimbinu

Yohimbin je alkaloid pocházející z kůry Pausinystalia yohimbe, stálezeleného stromu nacházejícího se v západní Africe. Yohimbin hydrochlorid je standardizovaná forma yohimbinu, která se nalézá v kapslích, které nejsou k dispozici. Používá se k léčbě sexuální dysfunkce a je také uváděn na trh jako látka, která potlačuje chuť k jídlu, zvyšuje sexuální chvilku a ztrácí tuk. Yohimbin je silná psychoaktivní bylina a v práškové formě se používá jako halucinogen.

Gastrointestinální porucha je nejčastější nežádoucí účinek yohimbinu a může zahrnovat nevolnost, zvracení a průjem. Pokud máte žaludeční nebo duodenální vředy, neužívejte yohimbin.

Yohimbin může způsobit retenci tekutin, bolest na hrudi a potíže s dýcháním. Může také zvýšit krevní tlak a srdeční frekvenci na nebezpečné úrovně. Při nadměrných dávkách může yohimbin způsobit abnormální srdeční rytmus, nadměrně nízký krevní tlak a dokonce i smrt. Zeptejte se svého lékaře, zda je vaše srdce dostatečně zdravé k užívání yohimbinu a pečlivě dodržujte dávkování.

Yohimbin může zvýšit frekvenci močení. Výzkum, který byl publikován v časopise Journal of Medical Toxicology z prosince 2009, ukazuje, že yohimbin může také způsobit priapismus, bolestivou, abnormálně trvalou erekci.

Yohimbin ovlivňuje centrální nervový systém (CNS) a může vyvolat úzkost, podrážděnost, třes a nespavost. Použití yohimbinu v kombinaci s dalšími léky CNS zvýší celkový účinek léčiv. Ve studiích na zvířatech způsobily vysoké dávky yohimbinu záchvaty.

Yohimbin může vyvolat reakce, jako jsou záchvaty paniky nebo manické epizody. Pokud užíváte benzodiazepiny, tricyklické antidepresiva nebo fenothiaziny (které se vyskytují u některých antipsychotik a antihistaminik), může být nebezpečné užívat yohimbin. Pokud máte v minulosti duševní onemocnění, poraďte se s lékařem dříve, než začnete užívat yohimbin.

Přehled

Gastrointestinální problémy

Srdce a krevní tlak

Genitourinární poruchy

Nervový systém

Psychiatrické problémy

Pokud trpíte Alzheimerovou chorobou a léčíte pomocí fyostimminu, může mít yohimbin stimulační účinek a může způsobit, že budete nervózní a neklidní.

Yohimbin může interferovat s normální srážlivostí krve, takže jej neužívejte, pokud užíváte jiné antikoagulancia. Mohlo by to také ovlivnit krevní destičky a nebezpečně snížit počet bílých krvinek.

Vždy používejte standardizovaný extrakt, abyste si byli jisti, že množství yohimbinu se může lišit od rostliny k rostlině. Nepoužívejte johimbin, jestliže jste těhotná nebo kojíte, nepoužívejte johimbin, jestliže máte jakýkoli typ srdce, játra Nebo vyvarujte se konzumace jídel obsahujících tyramin, jako je sýr, fermentované potraviny, jogurt, pivo, kvasnice a víno. Vyhněte se lékům obsahujícím fenylefrin a fenylpropanolamin, které se obvykle vyskytují v lécích proti kašli a dekongestantech. Pokud užíváte yohimbin, nepijte alkohol.

Alzheimerova choroba

Krev

Upozornění