Pravidla pro lukostřelbu mládeže

Přehled

Účastníci lukostřelby mládeže se obecně řídí stejnými pravidly jako dospělí účastníci, ledaže se pravidlami domu řídí určitý turnaj nebo soutěž. Hlavním rozdílem mezi konkurencí mládeže a dospělých je vzdálenost daného cíle. Ale mimo cílovou vzdálenost stanovenou v soutěži jsou pravidla pro lukostřelbu stejná, bez ohledu na váš věk.

Bezpečnostní pravidla

Základní bezpečnostní pravidla lukostřelby jsou pro děti i dospělé stejná. Všichni lučiši musí vědět, že nesmějí zaměřit luk na nic, co nechtějí střílet, a že luk nesmí být naložen, dokud nejsou vyčleněni pro střelbu. Některé prvky pravidel však pro děti jsou trochu přísnější. Při natáčení musí být vždy dítě doprovázeno školitelem nebo učitelem, po ukončení hry je třeba střílet z střelnice, dokud učitel nepřijde signál, aby si vzal šipky. A pokud se dítě rozhodne ignorovat nebo zanedbávat pravidla, bude požádán, aby opustil střelnici.

Divize soutěže

Loutkářská soutěž je otevřená dětem všech věkových kategorií a různé organizace mají různá pravidla týkající se věkových kategorií dětí. Národní asociace pro lukostřelbu například definuje divizi Cub jako děti mladší 12 let, divizi mládeže ve věku 12 až 14 let a divizi mladých dospělých jako 15 až 17. Mezinárodní federace lukostřelby na druhé straně definuje střelce kadeřníků Jako 17 a mladší a mladí střelci jako 17 až 20. Nezapomeňte zkontrolovat specifické pokyny pro věk před vstupem dítěte do konkrétní soutěže.

Fotografování vzdáleností

V závislosti na konkurenci nebude vzdálenost cíle tak daleko, jako u soutěže pro dospělé. Pokyny pro národní asociace pro lukostřelbu ukazují, že pro některé kola jejich divize mládeže střílí ve stejné vzdálenosti jako dospělí, ale že maximální vzdálenost pro divizi mládeže je 50 yardů, zatímco maximální vzdálenost pro dospělé je 80 yardů. Divize Cub má ještě kratší vzdálenosti, maximálně v rozsahu 30-yardů.