Váš průvodce oficiální cvičení těla tabáku

Pět modulů pracovního cvičení Tabata

Program Tabata Body je 20-ti minutový cvičení, které používá cvičení na celém těle – které jsem speciálně vybral a vytvořil a které schválil profesor Tabata, tvůrce Tabataho protokolu -, který zvyšuje vaši srdeční frekvenci na intenzitu odpovídající profesorovi Původní laboratorní studie Tabaty. To vytváří změny ve vašem aerobním a anaerobním systému a je klíčem k tomu, abyste se dostali do nejlepší podoby svého života.

Tři tipy pro nejlepší taneční cvičení

Účast na třídě Tabata Body může zlepšit vaši metabolickou funkci, výdaje na kalorie po skončení tréninku (prostřednictvím EPOC), VO2 max a zdvihový objem. Také zvyšuje produkci energie, svalovou vytrvalost a svalový tonus a definici. Mezi další přínosy pro zdraví patří zvýšená hustota kostí a síla kloubů, stejně jako nižší riziko srdečních onemocnění, mrtvice, vysokého krevního tlaku a diabetu typu 2 prostřednictvím ztráty tuku a řízení hmotnosti.

Každé tělo cvičení Tabata má pět různých modulů

1. Zahřívání: Tento modul má dynamické pohyby, které mají zvýšit srdeční frekvenci, teplotu a pružnost jádra a začít zahřát pohybové vzorce, které vaše tělo bude potřebovat pro příští trénink.

2. Kondicionování / Cardio: Tento modul se zaměřuje na sílu, kardio, stabilitu, plyometrie, korekční a posturální cvičení, které zlepší vaši kondici a pomohou vám dosáhnout rychleji výsledků. Cílem této části je zlepšit a posílit pohybové vzorce a kardiovaskulární kondicionování při zvyšování srdeční frekvence, aby vás fyzicky připravil na modul Tabata.

3. Tabata: Formulář profesora Tabata 20/10 ve 20 sekundách “na” tréninku s maximální intenzitou a 10 sekund “vypnuto” pro zotavení se opakuje osmkrát za celkem čtyři minuty. To je místo, kde můžeme vyvolat anaerobní a aerobní změny společně s nadměrnou spotřebou kyslíku po výkonu (EPOC), která vám poskytne kalorické pohlcení, které zvýší váš metabolismus.

4. Jádro: Jádrová síla je nezbytná v každé části programu, protože cvičení jsou složitá. Účelem modulu jádra je posílit vaše jádro, když je vaše tělo na nejvyšší úrovni únavy, aby se zlepšila svalová vytrvalost a stabilita.

5. Cool-Down: Zde se zaměřujete na flexibilní cvičení, které zvýší společný pohyb pohybu a délku svalů, což pomůže urychlit zotavení. Účelem této části je zlepšit celkovou mobilitu tak, aby všechny pohyby, které využijete při výcviku v Tabata, byly také vylepšeny.

U vzorového tréninku (včetně ukázky cvičení pro všechny pohyby) se podívejte na odkaz v části Zdroje v dolní části tohoto článku!

1. Stiskněte tlačítko Max: Je nesmírně důležité, abyste pracovali maximálně. Každé cvičení v průběhu celého programu musí být náročné a nechcete se zdržovat. Během modulu Tabata musíte posunout do “zóny překračování”. Overdrive je, když se dostanete na úroveň práce, která je nejtěžší, jakou můžete provést. Představte si to takto: Když máte pocit, že už nemůžete dělat víc a vaše tělo se chce zastavit, proveďte ještě jeden opak, než si myslíte, že je to možné. To je to, co je zapotřebí udělat opravdovou Tabata.

2. Práce na vlastní úrovni: Tabata je určena všem. Začněte trénink silně a pracujte na vlastní úrovni intenzity. Tam jsou také modifikace pro všechny cvičení. Nejlepší volbou během tréninku je upravit pohyby a neustále se pohybovat, než odpočívat. Výsledky přicházejí, když prolomíte bariéry, takže se stále tlačte a pokračujte v pohybu.

3. Konzistence je klíč: Čím více budete dělat cvičení Tabata, tím více se seznámíte s cvičením. Vaše tělo se také začne přizpůsobovat vyšším úrovním kondice, což vám umožní zvýšit intenzitu tréninku. Zvýšení intenzity vám dává lepší výsledky rychleji.