Vedlejší účinky na juku

Přehled

Kořen Yucca byl používán po stovky let jak jako potravina, tak jako léčivý přípravek, a indiánští Američané používali juku jako přírodní mýdlo. Dnes je kořen yucca stále jídlo v mnoha částech světa a může mít některé použití při léčbě artritidy. To má obecně málo významných vedlejších účinků, ale měli byste vždy s lékařem diskutovat o všech bylinných lécích před jejich užíváním.

Digestive Upset

Nejčastějším nežádoucím účinkem užívání koření yucca je průjem nebo uvolněné stolice, zvláště pokud užíváte příliš mnoho. Může se vám objevit průjem, pokud užíváte několikrát doporučené množství, což je 2 gramy kapslí z jukce kořenů nebo čtvrtletí unce celého kořene denně, konstatuje University of Michigan Health System. Další hlášené nežádoucí účinky spojené s užíváním gastrointestinálního kořene zahrnují nevolnost, žaludeční poruchy a zvracení.

Potenciál pro hemolýzu

Studie provedené ve zkumavkách naznačují, že saponiny obsažené v kořene jutky mohou způsobit hemolýzu, což je stav, kdy dochází k roztržení červených krvinek, říká zdravotní systém Michiganské univerzity. Přestože existuje potenciál tohoto vedlejšího účinku, u člověka nedošlo k žádným případům hemolýzy, kdy by se u kořenů yucky užívalo úst.

Podráždění v ústech

Kořen Yucca může způsobit podráždění v ústech a krku, říká Drug Digest. Lidé, kteří si podstoupili perorální kořen yucky, hlásili bolesti v krku, podráždění úst a horkou chuť v ústech. Používáte-li na kůži lokálně kořen yucca, může se také objevit podráždění otevřených ran nebo řezů.