Výhody yohimbe

Přehled

Extrakt z kůry Yohimbe obsahuje aktivní chemický yohimbin, také známý jako indol alkaloid, a nachází se v kůře stromu Pausinystalia yohimbe. Yohimbe strom je vysoký evergreen domorodec do Nigérie, Kamerunu, Gabonu a Konga. Yohimbin hydrochlorid je dostupný jako lék na předpis ve Spojených státech jako standardizovaná forma yohimbinu. Yohimbe podporuje sexuální zdraví, působí jako antioxidant a může pomoci obnovit úzkostné poruchy.

Sexuální zdraví

Yohimbe je afrodiziakum pro muže a ženy a bojuje proti impotenci. Ve studii nazvané Yohimbin v léčbě orgasmické dysfunkce na Ústavu pro urologii a nefrologii v Londýně dospěli lékaři k závěru, že yohimbin je užitečnou léčebnou možností pro orgasmickou dysfunkci. Ve zkoušce 16 z 29 mužů trpících orgasmickou dysfunkcí bylo vyléčeno z této záležitosti po podání 20 mg Yohimbinu.

Antioxidant

Podle on-line autority doplňku Bodybuildingforyou.com je yohimbe silným antioxidantem. Antioxidanty jsou důležité pro vaše zdraví, protože chrání buňky před účinky volných radikálů. Volné radikály produkuje tělo, když poruší potraviny nebo jestliže jste vystaveni tabákovému kouři nebo záření. Volné radikály poškozují buňky, přispívají k srdečním onemocněním a rakovině.

Úzkostné poruchy

Yohimbe může pomoci zmírnit úzkost tím, že zvýší účinky přírodního uvolnění adrenalinu, podle zjištění u neurologie UCLA. V reakci na fyzický a duševní stres adrenalin vyvolává fyziologické změny spojené se strachem a úzkostí, jako je zvýšená frekvence srdce a metabolismu. Yohimbe překonal propanolol, což je lék používaný k potlačení fyziologických účinků adrenalinu, aby léčil příznaky úzkostných poruch.