Zinkové karnosinové vedlejší účinky

Zinkový karnosin

Jednoduchá odpověď na to, jaké jsou vedlejší účinky zinku v karnosinu, je krátká – žádná. Dr. Hilda Maldonado, odborník na interní medicínu, který je certifikován odborníkem z oblasti vnitřního lékařství, napsal v roce 2003 zprávu o aplikovaných výživových vědeckých zprávách, uvádí, že zinokarnosin zmírňuje dyspeptické symptomy žaludku a střevní slizniční poruchy bez významných vedlejších účinků a je dobře tolerován u předepsaných dávek . Nadměrné užívání však může vést k předávkování jak zinku, tak karnosinu, s nežádoucími účinky, které se pohybují od mírné až těžké.

Zinek vedlejší účinky

Maldonado uvádí, že 25 až 40 procent Američanů uvádí, že trpí trávicí traktu, s pálením žáhy, rozrušením žaludku, nevolností a nadýmání alespoň jednou za rok. Zinkový karnosin byl předepsán lékaři v Japonsku od roku 1994 pro zažívací potíže a hojení žaludeční výstelky. Kombinace zinku a carnosinu je třikrát účinnější než samotný zinečnatý síran zinečnatý nebo karnosin. Carnosin je dipeptid, proteinový fragment, vyrobený ze dvou aminokyselin, beta-alaninu a histidinu. Podle zprávy Úřadu pro potravinářské a lékové služby (FDA) z roku 2001 doporučuje doporučená denní dávka 75 mg zinku karnozinu, aby se dosáhl dietní příjem 17 až 18 mg zinku a 57 až 58 mg L-carnosinu.

Nežádoucí účinky karnosinu

Přebytek karnosinu zinku může způsobit předávkování zinkem. Zinek je kovový minerál, který je nezbytný pro život, který se nachází v některých potravinách a který je přidáván jako výživový doplněk k ostatním. Můžete také koupit zinkové studené pastilky a jako nadporušenou výživovou podporu. Zinek je podle Úřadu pro doplňky stravy v USA důležitý v mnoha aspektech buněčného metabolismu, katalyzuje aktivitu asi 100 enzymů, podporuje imunitní funkce, hojení ran, protein a DNA syntézu. Potřebujete také zinek pro vaše chuť a vůni. Vaše tělo nemůže ukládat zinek, takže příjem musí být neustále vyvážen mezi dávkováním a nadměrným dávkováním. Toxicita zinku vede ke ztrátě chuti k jídlu, nevolnosti, zvracení, průjem, břišním křečemi a bolestem hlavy. Nežádoucí účinky předávkování se mohou objevit během 30 minut po požití. Příjem 150 až 450 mg zinku denně může změnit potřebný metabolismus mědi a železa, narušit imunitní funkci a snížit vaše “dobré” hladiny HDL. Dokonce mnohem nižší příjem zinku ve výši 60 mg denně může způsobit tyto účinky po 10 týdnech. Dávky 80 mg denně po dobu několika let mohou narušit funkce moči a ledvin. Tyto dávky výrazně přesahují doporučenou denní dávku FDA 17 až 18 mg zinku v 75 mg zinku karnosinu denně.

Carnosin je považován za velmi bezpečný, podle Ultimate Fat Burner.com, s málo vedlejších účinků, pokud je používán v rámci doporučených pokynů pro dávkování. Děti, které užívají carnosin k léčbě symptomů autismu, mohou být více hyperaktivní, i když se mohou jednoduše vztahovat ke zvýšené aktivitě, neboť autistické symptomy se zmenšují. Carnosin je oblíbený doplněk stravy pro tělo, který zvyšuje svalovou sílu a rychlost. Dokonce i v extrémně velkých dávkách nejsou zaznamenány nežádoucí účinky.