Zumba cvičení výhody

Přehled

Zumba je metoda tance založená na salsa a dalších latinských tanečních pohybech, která se odehrává na latinskoamerických a světových hudebních tónech a choreografuje, aby umožnila lidem, kteří mají jakékoliv fitness a taneční zážitek, aby si užívali skvělé cvičení. Pokud si myslíte, že byste chtěli vzrušující třídu plnou dobrých pocitů a zábavu večírku, Zumba je skvělou volbou metody fitness skupiny, která podporuje vaše fitness cíle.

Spalování tuků a kalorií

Jádro Zumby je určeno k tomu, že poskytuje aerobní aktivitu, která se provádí s intervalovým tréninkem. V závislosti na tělesné hmotnosti, pohlaví, fyzické kondici a dalších běžných fyzikálních faktorech bude počet kalorií, které spálíte v typické třídě Zumba, stejný jako u každé rychlé společenské taneční hodiny, jako je salsa, disco nebo jitterbug. Pro většinu lidí se může přidat až 400 až 600 kalorií spálených za hodinu. S třídami choreografií, které poskytují intervaly intenzity v obou tempech hudby a druhu pohybů, jsou energetické výdaje členů třídy maximalizovány pro přínosy při spalování tuku. Fitness pohyby jsou také začleněny do tanců Zumba, takže se nenechte překvapit, pokud se ocitnete v pohybu z rychlého merengue beat do dlouhé, pomalé sady push-upů na zeď, nebo děláte několik sad squatů následovaných plyometricky skoky.

Cvičení v celém těle

Zumba je jak taneční, tak fitness. Kromě přínosů pro zdraví srdce poskytuje Zumba cvičení pro celé tělo. Z hlavy a ramene, které uvolňují krk a zahřejí horní část těla, na nohy, které posilují a protahují telata a kotníky, tato fitness metoda se dotýká téměř každého svalu a kloubu. Dokonce i ti, kteří se právě učí tanečním krokům, zjistí, že se probudí den po třídě Zumba s definitivním pocit po tréninku. Boky a abs dostávají zvláštní pozornost v latinském tanečním stylu a stejně jako u mnoha tanečních cvičení, stehna a zadky často končí den po třídě. Flexibilita není ignorována ani ve třídě Zumba, s zahřátím a ochlazováním pravidelnou součástí programování Zumba.

Zábava pro každého

Zumba třídy vyhrávají nad nadšenci z celého světa, protože instruktoři Zumby jsou certifikováni k tomu, aby učí třídy v rekordních číslech. Díky oblíbené poptávce nabízí celosvětové gyms a studia standardní Zumba, Zumba Gold pro seniory, Zumbu pro děti a dokonce i Aqua-Zumba v bazénech. Jelikož Zumba je založen na hudbě a tanci, zdá se, že mluví univerzálním jazykem, ke kterému se mohou vztahovat lidé všech národů. V třídě Zumba není ani velká křivka učení. Noví účastníci mohou před několika delšími tanečními zkouškami absolvovat drobné zkoušky kroků, ale ve většině případů mohou první rozhodčí jednoduše přeskočit do třídy a následovat s instruktorem. Zumba instruktoři jsou vyškoleni, aby vysvětlovali slovem jen málo a místo toho používali pohyby těla a rukou, aby naznačili, které kroky budou následovat, udržet třídní plány tekoucí a snadno sledovatelné. Dívky se pravidelně vyskytují, zatímco tanečníci mají legitimní zábavy, které tančí na infekční rytmy a speciální písně.